EQUIHUB CARE

OPIEKA NAD PSAMI I KOŃMI

EQUIHUB CARE

Projekt mający na celu dostarczenie opieki i wsparcia koniom i psom, które pracują lub pracowały w różnych sferach działalności, takich jak sport, hodowla czy służby. EquiHub Care to nasza drobna odpłata wobec istot, które służą jako nasi wierni towarzysze, niezawodni partnerzy w sporcie i strażnicy naszego bezpieczeństwa. Poprzez ten projekt chcemy podkreślić ich istotną rolę w naszym społeczeństwie i dać im szansę na spokojne i radosne życie, na jakie zasługują. To wyraz wdzięczności wobec zwierząt za ich oddanie i pracę dla ludzi. Dążymy się do zagwarantowania im godnego życia oraz podkreślenia znaczenia, jakie mają dla społeczeństwa.

Czym się zajmujemy?

Prowadzimy szereg działań:

VOLTA

owczarek niemiecki użytkowy. W maju 2022 roku przyszła na świat w hodowli, której reputacja nie należała do najlepszych. Niestety, wkrótce po narodzinach zdiagnozowano u niej padaczkę. Dodatkowo, ze względu na brak kontaktu z innymi psami, wykształciła pewne oznaki agresji, także wobec dzieci. Aby zaradzić temu problemowi, podjęto decyzję o zwiększeniu jej izolacji, co skutkowało tym, że spędzała większość czasu sama, zamknięta w niewielkim kojcu. Hodowca zamierzał ją uśpić.

W wieku zaledwie czterech miesięcy dołączyła do naszego życia. Zapewniliśmy jej odpowiednią opiekę i wysokiej jakości żywienie. Ataki ustały, a ona cieszy się życiem każdego dnia - zwykle głośno szczękając 🙂

DANTE

owczarek belgijski malinois. Można by o nim napisać książkę. Przeszedł w życiu przez wszystkie 9 kręgów piekieł choć do końca nie ma pewności jak wyglądały. Pewne natomiast jest, że uciekając w wieku około 2 lat od swoich oprawców rozpoczął podróż nie tylko do nowego domu, ale też do naszych serc. Bał się światła, samochodów, rowerów, ludzi i własnego cienia.

Dzisiaj Dante biega za piłką, pływa kajakiem, szczeka po nocach, rozgryza kolejne elementy podwórka i bije kolejne rekordy wysokości w skokach przez ogrodzenie, ale jest pełnym miłości i zaufania członkiem rodziny, bez którego nie potrafilibyśmy żyć.

FURIA & LIDO

suczka w typie labradorka i Dobermann. Zorganizowana grupa przestępcza o charakterze zbrojnym 🙂 Co prawda Ona ociepla jego wizerunek, ale za to On uczy ją jak być psem zaczepno obronnym. Razem stanowią najlepszy na świecie system alarmowy. Nie wiadomo, kto w tej parze odpowiada za myślenie, ale decyzje często podejmują pochopnie.

Na szczęście nie zaznali krzywdy z ludzkich rąk. Wiodą szczęśliwe i hałaśliwe życie pod naszą opieką. Są przewodnikami stada, a dla siebie wiernymi przyjaciółmi.

TOWER XX

koń pełnej krwi angielskiej. Prawnuk legendarnego Secretariata. Był koniem wyścigowym. Ścigał się i wygrywał dla swoich właścicieli i trenerów na warszawskim Służewcu. Niestety podczas jednego z wyścigów "zerwał się" -doznał kontuzji ścięgna co dla konia wyścigowego jest wyrokiem. Został na szczęście wykupiony i długo rehabilitowany. Przechodził z rąk do rąk przez parę lat. Ostatecznie wrócił do formy, ale po drodze przeszedł jeszcze ciężką chorobę wrzodową.

U nas biega głównie po łąkach, ale też stale trenuje i bierze udział w małym sporcie. Ma jednak serce konia wyścigowego. Spokojny i cierpliwy w stajni w galopie potrafi zmienić się w pędzącą 50km/h maszynę.